Jaseň

Drevo jaseňa je pevné a tvrdé. Patrí medzi najpružnejšie a najhúževnatejšie drevá. Dobre sa opracováva aj povrchovo upravuje.

….čoskoro znovu v ponuke….

Vážení zákazníci!

V súčastnosti pracujeme v normálnom režime. Pre zadanie Vášho dopytu, alebo objednávky preferujeme emailovú komunikáciu na info@stolarskedrevo.sk. Váš dopyt bude spracovaný do 24 hodín. Telefonicky ceny za objednávku neposkytujeme.

Telefonicky poskytujeme poradenstvo a konzultácie.

Ďakujeme.

Tovar si môžete prevziať len po telefonickom dohovore u nás na prevádzke. Tovar nerozvážame, spolupracujeme s externou expedičnou firmou. Cena za dodanie je individuálna, v závislosti od množstva tovaru a od vzdialenosti.

Jaseň je veľmi dekoratívna drevina s výraznou kresbou, ktorú umocňuje kontrast jadrovej časti kmeňa so svetlohnedým až hnedým jadrom a obvodovej časti kmeňa – tzv beľ (nad 5 cm) žltkastej až ružovkastej farby postupne prechádza do jadra.

Jaseň je v našom regióne jedna z najpružnejších drevín.

Tradične sa používal na výrobu porísk a rôznych drevených nástrojov.

Dobré mechanické vlastnosti ho predurčujú pre výrobu športových potrieb (gymnastické bradlá, sánky), ale tiež na výrobu násad ručných nástrojov, paličky pre bicie hudobné nástroje, alebo perkusné a bicie hudobné nástroje (bongá a podobne).

Z jaseňového dreva sa vyrába nábytok, lepené drevo nachádzame v interiérových výrobkoch (schodiská, zábradlia, obklady podláh, interiérových aj exteriérových).

Módny je dekor jaseňa na podlahách.