Jaseň

Drevo jaseňa je pevné a tvrdé. Patrí medzi najpružnejšie a najhúževnatejšie drevá. Dobre sa opracováva aj povrchovo upravuje.

stolársky jaseň znovu v ponuke

Do našej ponuky jaseňového dreva sme zaradili tie najšpičkovejšie sortimenty, nakupované v aukciách dreva.

Náš sklad sa preto môže pýšiť unikátnymi šírkami foršní či priziem až do 750 mm. V bezvadných exkluzívnych kresbách, či už v kombinácii s jadrom, ale aj bez jadra.

Jaseň je veľmi dekoratívna drevina s výraznou kresbou.

Výrazná jadrová časť kmeňa so svetlohnedým až hnedým jadrom a obvodovej časti kmeňa – tzv beľ (nad 5 cm) žltkastej až ružovkastej farby postupne prechádza do jadra.

Jaseň je v našom regióne jedna z najpružnejších drevín.

Tradične sa používal na výrobu porísk a rôznych drevených nástrojov.

Dobré mechanické vlastnosti ho predurčujú pre výrobu športových potrieb (gymnastické bradlá, sánky), ale tiež na výrobu násad ručných nástrojov, paličky pre bicie hudobné nástroje, alebo perkusné a bicie hudobné nástroje (bongá a podobne).

Jaseňový dekor zažíva v súčastnej dobe renesanciu. Stal sa užívateľmi preferovanou drevinou, ktorá sa hravo vyrovná konkurenčnému, luxusnejšiemu a drahšiemu dubu. Jediným obmedzením je len jeho použitie výhradne v interiéri, nanajvýš v zakrytých vonkajších priestoroch. Až éterická čistota jaseňa ho pasuje za kráľa stolov, komod, čí postelí. Pôsobí svetlo a vznešene.