DUB

Tvrdosť, húževnatosť, pevnosť a trvanlivosť sú kľúčové vlastnosti dubového reziva. Luxus a majestátnosť duba sa stala legendárnou.

NENAŠLI STE V PONUKE TO ČO PRÁVE HĽADÁTE?

Rezivo Vám napílime aj na mieru podľa Vášho projektu!

Móda hladkého duba je nadčasová, ale v poslednej dobe sa stáva veľmi trendovou záležitosťou hlavne dub rustikálny, teda s akýmikoľvek „vadami“ dreva, ktoré dokáže stvoriť len matka príroda.

Prípustnými sa stávajú aj také vady, ako hlboká vypráskanosť, extrémna a komplikovaná hrčatosť, či dokonca špirálovitosť od stržňa  a tieto sú dizajnérsky vyhľadávané.

Medzi naše špeciality patrí výroba rustikálnej dubovej dlážkovice a masívnych dubových hranolov na vonkajšie terasy a pergoly, Sušené hladké (bezvadové) dubové rezivo ponúkame vo férových cenách pre každého stolára.

V našej ponuke sa nachádzajú všetky triedy. Od luxusného hladkého duba v triede AAA, cez štandardnú kvalitu A, či kvalitný fyzikálne stály rustik triedy B – konštrukčný, až po dizajnérske kúsky vadového duba v triede C.

Musíme však dopredu upozorniť, že spracovanie vašej konkrétnej požiadavky na sušené dubové rezivo je od prírody náročné na časovú následnosť výrobných operácii.

Len atmosférická stabilizácia – predsušenie na špangliach po narezaní by nemala byť určite kratšia ako 6 týždňov a preto rátajte s realizovaním vašej objednávky na sušený DUB rádovo v týždňoch.

Ponúkame taktiež bočné rezivo – takzvanú kratinu, vhodnú na trvanlivé a cenovo prístupné oplotenie vo farmárskom štýle.

Nechránené a neimpregnované drevo duba vydrží 40 – 120 rokov. Pod strechou má trvanlivosť 100 až 200 rokov. Pod vodou je to 300 – 800 rokov a vždy suché drevo duba vydrží 600 – 1000 rokov.