DUB

Tvrdosť, húževnatosť, pevnosť a trvanlivosť sú kľúčové vlastnosti dubového reziva. Luxus a majestátnosť duba sa stala legendárnou.

Móda hladkého duba je nadčasová, ale v poslednej dobe sa stáva veľmi trendovou záležitosťou hlavne dub rustikálny, teda s akýmikoľvek „vadami“ dreva ktoré dokáže stvoriť len matka príroda. Prípustnými sa stávajú aj také vady, ako hlboká vypráskanosť, extrémna a komplikovaná hrčatosť, či dokonca špirálovitosť od stržňa  a tieto sú dizajnérsky vyhľadávané.

V našej ponuke sa nachádzajú všetky triedy.Od luxusného hladkého duba v triede AAA, cez štandardnú kvalitu A,  či kvalitný fyzikálne stály rustik triedy B – konštrukčný, až po dizajnérske kúsky vadového duba v triede C.

Medzi naše špeciality patrí výroba rustikálnej dubovej dlážkovice a masívnych dubových hranolov na vonkajšie terasy a pergoly, Sušené hladké (bezvadové) dubové rezivo ponúkame vo férových cenách pre každého stolára.

Musíme však dopredu upozorniť, že spracovanie vašej konkrétnej požiadavky na sušené dubové rezivo je od prírody náročné na časovú následnosť výrobných operácii.

Len atmosférická stabilizácia – predsušenie na špangliach po narezaní by nemala byť určite kratšia ako 6 týždňov a preto rátajte s realizovaním vašej objednávky na sušený dub rádovo v týždňoch.

Ponúkame taktiež bočné rezivo – takzvanú kratinu, vhodnú na trvanlivé a cenovo prístupné oplotenie vo farmárskom štýle.

Nechránené a neimpregnované drevo duba vydrží 40 – 120 rokov. Pod strechou má trvanlivosť 100 až 200 rokov. Pod vodou je to 300 – 800 rokov a vždy suché drevo duba vydrží 600 – 1000 rokov.