Čerešňa

Čerešňa je výrazná dekoratívna drevina. Jej povrch máva až perleťový efekt, striedajúci sa so zamatovým leskom.

Vážení zákazníci!

V súčastnosti pracujeme v normálnom režime. Pre zadanie Vášho dopytu, alebo objednávky preferujeme emailovú komunikáciu na info@stolarskedrevo.sk. Váš dopyt bude spracovaný do 24 hodín. Telefonicky ceny za objednávku neposkytujeme.

Telefonicky poskytujeme poradenstvo a konzultácie.

Ďakujeme.

Tovar si môžete prevziať len po telefonickom dohovore u nás na prevádzke. Tovar nerozvážame, spolupracujeme s externou expedičnou firmou. Cena za dodanie je individuálna, v závislosti od množstva tovaru a od vzdialenosti.

Čerešňa má stredne ťažké a stredne tvrdé drevo.  Môžeme ho dobre opracovávať, moriť aj povrchovo upravovať. Čerešňa je výbornou voľbou pre výrobu drevených podláh a schodísk s nie príliš veľmi intenzívnym zaťažením.

Nádherný dekor využívajú výrobcovia hudobných nástrojov, či dekoračných predmetov, alebo hračiek. Využíva sa aj na výrobu pažieb zbraní. Je vítaným materiálom pre stolárov, rezbárov, pre sústruženie aj galantériu.

Čerešňové drevo s typickou vôňou sa používa hlavne na výrobu sudov, v ktorých dozrievajú kvalitné destiláty. Tým odovzdáva svoje silice, triesloviny a horčiny.

Broskyňovo ružová kresba a rurálne pôsobiace hrče dokážu zanechať silnú emóciu.

Jedinečný solitérny kúsok nábytku, napríklad konferenčný stolík z čerešňového dreva sa stane dominantou vašej obývačky.