Bukové rezivo

Buk je svojím dekorom pomerne málo výrazná drevina ružovkastej farby, je tvrdý, ťažký a málo pružný. Jeho kresba sa dá považovať za neutrálnu až amorfnú. Práve preto sa najhojnejšie používa pri výrobe masívneho nábytku.

Buk je výborne povrchovo opracovateľný.

Je perfektný na rohové a ozdobné lišty. Je vhodný aj na sústružené stolárske komponenty ako sú stĺpiky, nábytkové nožičky, zábradlia, balustrády, schodiská, ale aj drobné bytové doplnky.

Buk je možné  použiť na silne zaťažených a exponovaných podlahách. Nielen v podobe parkiet a paluboviek, ale aj v poslednej dobe veľmi obľúbenej dlážkovice – tzv. sedliacka podlaha. Hlavne v rustikálnom prevedení z jadrového buka dokáže pôsobiť jadrová dlážkovica veľmi efektne a dekoratívne. Stáva sa dominantným prvkom interiéru. Podlaha v prevedení z bieleho buka zas dokáže neutralizovať inak výrazný interiér.

Biely buk je možné morením farebne modifikovať do prakticky všetkých farebných odtieňov. Ale pristane mu aj akýkoľvek odtieň nepriehľadného laku a to aj matného aj lesklého.

Buk najnižšej kvality je vhodný ako lacné konštrukčné drevo. S ohľadom na jeho pevnosť a tvrdosť sa v konštrukciách dá využiť aj v menších dimenziách.

Buk nie je vhodný do exteriéru!

Nechránené a neimpregnované drevo buka vydrží len 10 – 40 rokov, ale vždy suché drevo buka v interiéri  vydrží 200 – 700 rokov.

Vážení zákazníci!

V súčasnosti pracujeme v normálnom režime. Pre zadanie Vášho dopytu, alebo objednávky preferujeme emailovú komunikáciu na info@stolarskedrevo.sk. Váš dopyt bude spracovaný do 24 hodín. Telefonicky ceny za objednávku neposkytujeme.

Telefonicky poskytujeme poradenstvo a konzultácie.

Ďakujeme.

Tovar si môžete prevziať len po telefonickom dohovore u nás na prevádzke. Tovar nerozvážame.