Bukové rezivo

Buk je svojím dekorom pomerne málo výrazná drevina ružovkastej farby, je tvrdý, ťažký a málo pružný. Jeho kresba sa dá považovať za neutrálnu až amorfnú. Práve preto sa najhojnejšie používa pri výrobe masívneho nábytku.

Buk momentálne vyradený zo sortimentu!

Buk je výborne povrchovo opracovateľný.

Je perfektný na rohové a ozdobné lišty. Je vhodný aj na sústružené stolárske komponenty ako sú stĺpiky, nábytkové nožičky, zábradlia, balustrády, schodiská, ale aj drobné bytové doplnky.

Buk je možné  použiť na silne zaťažených a exponovaných podlahách. Nielen v podobe parkiet a paluboviek, ale aj v poslednej dobe veľmi obľúbenej dlážkovice – tzv. sedliacka podlaha. Hlavne v rustikálnom prevedení z jadrového buka dokáže pôsobiť jadrová dlážkovica veľmi efektne a dekoratívne. Stáva sa dominantným prvkom interiéru. Podlaha v prevedení z bieleho buka zas dokáže neutralizovať inak výrazný interiér.

Biely buk je možné morením farebne modifikovať do prakticky všetkých farebných odtieňov. Ale pristane mu aj akýkoľvek odtieň nepriehľadného laku a to aj matného aj lesklého.

Buk najnižšej kvality je vhodný ako lacné konštrukčné drevo. S ohľadom na jeho pevnosť a tvrdosť sa v konštrukciách dá využiť aj v menších dimenziách.

Buk nie je vhodný do exteriéru!

Nechránené a neimpregnované drevo buka vydrží len 10 – 40 rokov, ale vždy suché drevo buka v interiéri  vydrží 200 – 700 rokov.

Vážení zákazníci!

V súčasnosti pracujeme v obmedzenom režime Covid-19. Pre zadanie Vášho dopytu, alebo objednávky preferujeme emailovú komunikáciu na info@stolarskedrevo.sk. Váš dopyt bude spracovaný do 24 hodín. Telefonicky ceny za objednávku neposkytujeme.

Telefonicky poskytujeme poradenstvo a konzultácie.

Ďakujeme.

Tovar si môžete prevziať len po telefonickom dohovore u nás na prevádzke.