Borovica

Má široké uplatnenie ako stavebný a konštrukčný mate­riál na vonkajšie stavby, v nábytkárstve a stolárstve.

O borovici rozhodne nemôžeme povedať, že je fádna. Rôzne uhly prierezov borovicovými kmeňmi ponúkajú bezpočetné typy štruktúr. Zároveň stále zostáva silný charakter borovicového reziva.

Pri pohľade na živý borovicový podhľad, či podlahu nájdete vo vašom domove množstvo inšpirácií a príležitostí pre meditáciu.

Odporúčané použitie:

Podhľad alebo podlaha z borovice

Hobľované odkúrnený živý okraj, alebo hobľované omietané dosky

Sušené na interiérovú vlhkosť

Štandardná hrúbka 26-28 mm po ohobľovaní

Šírka podľa aktuálnych zásob, prípadne po konzultácii so zákazníkom. Každopádne odporúčame použiť čo najväčšie šírky v rozmedzí 200-280mm

 

Z borovicovej guľatiny sa vytvárajú aj náročné konštrukcie zrubových stavieb. Veľmi často sa borovicové rezivo používa ako stavebný materiál v záhradnej architektúre.

Vážení zákazníci!

V súčastnosti pracujeme v normálnom režime. Pre zadanie Vášho dopytu, alebo objednávky preferujeme emailovú komunikáciu na info@stolarskedrevo.sk. Váš dopyt bude spracovaný do 24 hodín. Telefonicky ceny za objednávku neposkytujeme.

Telefonicky poskytujeme poradenstvo a konzultácie.

Ďakujeme.

Tovar si môžete prevziať len po telefonickom dohovore u nás na prevádzke. Tovar nerozvážame, spolupracujeme s externou expedičnou firmou. Cena za dodanie je individuálna, v závislosti od množstva tovaru a od vzdialenosti.